در بین 6000 سایت شرکت کننده وب سایت دانشگاه پیام نور محمودآباد جزو وب سایت های برتر قرار گرفت

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره شرايط و ضوابط، تاريخ و نحوه ثبت نام درآزمون دوره‌هاي مهندسي فناوري و كارشناسي حرفه‌اي ارشد دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي سال 1392

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي شركت كننده درآزمون دوره‌هاي مهندسي فناوري و كارشناسي حرفه‌اي ارشد دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي سال 1392مي رساند كه ثبت نام براي شركت در آزمون مذكور ازطريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني(www.sanjesh.org) از روز چهارشنبه مورخ 8/9/91 آغاز و در روز جمعه مورخ 17/9/91 پایان می¬پذیرد.لذا كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام كه داراي شرايط ذيل مي‌باشند مي‌توانند در آزمون مذكور ثبت نام و شركت نمايند.
1- شرایط پذیرش داوطلبان:
1-1) شرایط عمومی:
- اعتقاد به دين مبين اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
- نداشتن عناد با نظام جمهوري اسلامي ايران.
توضيح: مصاديق عناد عبارتند از:
الف) مبارزه مسلحانه با نظام جمهوري اسلامي ايران.
ب) داشتن وابستگي تشكيلاتي به گروهك‌هاي محارب.
پ) پرداخت كمك مالي به گروهك‌هاي محارب، هواداري تشكيلاتي و يا عضويت در گروهك‌هاي مزبور.
ت) تبليغ ماترياليسم و اديان ساختگي.
- عدم احراز فساد اخلاقی.
توضيح: مصاديق فساد اخلاقي شامل اعتياد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا مي‌باشد.
تذكر مهم: احراز شرايط عمومي داوطلبان در صورت نياز با استعلام از مراجع ذيصلاح قانوني.
- برخورداري از توانايي جسمي متناسب با رشته انتخابي.
2-1) شرایط اختصاصی:
الف) داشتن مدرک کارشناسی (لیسانس) یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی که مدرک مذکور مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد و براساس جدول شماره (1)مندرج در دفترچه راهنما با رشته امتحاني مرتبط باشد.
ب) داشتن حداقل 3 سال تجربه و سابقه كار مرتبط با رشته انتخابي (مطابق جدول شماره 4)مندرج در دفترچه راهنما.
تبصره1: داوطلبان شاغل در وزارتخانه¬ها، سازمان¬ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت¬نام، موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار مربوط را مبنی ¬بر ادامه تحصیل آماده نمود و پس از قبولي در زمان ثبت‌نام به مراكز آموزشي ذيربط ارايه نمايند.
تبصره2: براساس مصوبه جلسه 748 مورخ 17/11/88 شوراي برنامه‌ريزي آموزش عالي، دانش‌آموختگان دوره‌هاي كارشناسي پيوسته و ناپيوسته، دارندگان مدارك معادل به شرط آن‌كه دوره فوق با مجوز شوراي گسترش آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري برگزار شده باشد و مدرك معادل آنان مورد تاييد وزارت متبوع باشد، مي‌توانند با همان مدرك معادل در آزمون تحصيلات تكميلي براي ادامه تحصيل در مقطع تحصيلي بالاتر شركت نمايند و در صورت پذيرفته‌شدن ادامه تحصيل دهند.
تبصره 3: دارندگان مدرك معادل كارشناسي (معادل ليسانس) مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و يا سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشوري (داراي ارزش استخدامي) كه در يكي از آزمون‌هاي دارندگان مدرك معادل كارشناسي در سال‌هاي 1384، 1385 و 1386 شركت و حدنصاب نمره علمي لازم را كسب نموده‌اند مي‌توانند در آزمون‌هاي دوره‌هاي مهندسي فناوري و كارشناسي حرفه‌اي ارشد ثبت‌نام و شركت نمايند. اين قبيل داوطلبان در صورت موفقيت در اين آزمون لازم است گواهي كسب حدنصاب نمره لازم در آزمون دارندگان مدرك معادل كارشناسي خود را به همراه ساير مدارك به مركز آموزشي محل قبولي ارايه نمايند.
پ) شاغلان به تحصیل در دوره¬های کارشناسی ارشد و بالاتر نمی¬توانند داوطلب ثبت¬نام در این آزمون باشند.
ت) پذیرفته¬شدگان موظف به رعایت همه مقررات دانشگاه محل تحصیل خود مي‌باشند.
ث) اتباع خارجي مجاز به ثبت‌نام و شركت در اين آزمون نمي‌باشند.
3-1) مقررات وظیفه عمومی:
براساس اعلام رسمی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی، داوطلب مرد لازم است جهت شركت در دوره‌هاي مذكور يكي از شرايط مشروحه زير را دارا بوده و يكي از كدهاي سه‌گانه زير را در بند 14 فرم تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي درج نمايد:
1) کارت پایان خدمت.
2) کارت معافیت کفالت یا پزشکی و یا کارت معافیت دایم زمان صلح با فرم کامپیوتری.
3) حكم كارگزيني و گواهي اشتغال به‌كار براي شاغلين نيروهاي مسلح كه گذراندن دوره نظام وظيفه براي آنان ضرورت ندارد.
2- سهمیه رزمندگان:
هر یک از داوطلبان متقاضی سهمیه رزمندگان می¬توانند براساس شرایط خود که در بندهای «الف» تا «پ» زیر آمده است متقاضی این سهمیه شوند.
الف) رزمندگانی که براساس ماده 1 و تبصره¬های چهارگانه ماده مذکور در آیین¬نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه¬ها و موسسات آموزش عالی از تاریخ 31/6/1359 لغایت 31/6/1367 حداقل شش (6) ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه¬های نبرد حق علیه باطل حضور داشته¬اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذیربط (سپاه پاسداران یا وزارت جهاد کشاورزی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت¬نام توسط سپاه پاسداران (نیروی مقاومت بسیج) و يا وزارت جهاد كشاورزي مورد تایید نهایی قرار گیرد.

تذكر مهم:
- داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي لازم است پس از تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان نسبت به دريافت كد رهگيري 12 رقمي از واحد مربوط اقدام و آن‌را در زمان ثبت‌نام در محلي كه در تقاضانامه اينترنتي درنظر گرفته شده درج نمايند.
تبصره 1: مناطق عملیاتی براساس مصوبات شورای عالی دفاع تعیین می¬شود.
تبصره 2: مدت حضور یا خدمت در جبهه سربازان و پاسداران وظیفه و همچنین تعهدات و ماموریت¬های خدمتی پرسنل وزارتخانه¬ها، سازمان¬ها و ارگان¬های نظامی در جبهه و نیز طرح 6 ماهه دانشجویان دانشگاه¬ها و موسسات آموزش عالی، حضور داوطلبانه تلقی نمی¬شود.
تبصره 3: داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان (سازمان بسيج مستضعفين) در صورت عدم تاييد سهميه و درج سهميه آزاد بر روي كارت ورود به جلسه، به واحدهاي تابعه شهرستان‌هاي محل تشكيل پرونده مراجعه نمايند.
تبصره 4: كد رهگيري 12 رقمي سپاه پاسداران و يا نيروهاي مسلح براي هر آزمون در هر سال متفاوت مي‌باشد. لذا داوطلبان ضرورت دارد براي ثبت‌نام در هر آزمون با مراجعه به واحد مربوط نسبت به دريافت كد رهگيري 12 رقمي مخصوص همان آزمون اقدام كنند.
تبصره 5: نيروهاي فعال بسيجي و بسيجيان عادي پايگاه‌هاي مقاومت بسيج مشمول استفاده از سهميه رزمندگان نمي‌شوند.
تبصره 6: فرزندان و همسران رزمندگاني كه منحصرا مدت حضور در جبهه دارند، مشمول استفاده از اين سهميه نخواهند بود.
ب) جانبازان 25% و بالاتر، آزادگان و فرزندان و همسران آنان، فرزند و همسر جانبازان 50% و بالاتر و همچنین فرزندان و همسران شهدا، مفقودین و اسرا برای استفاده از سهمیه رزمندگان بايستي نسبت به تكميل بند مربوط در تقاضانامه ثبت‌نامي اقدام نمايند و نيازي به مراجعه به سايت اينترنتي ايثار ندارند.
پ) آن دسته از پرسنل كادر ثابت، پيماني و وظيفه نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران كه از تاريخ 31/6/59 تا 31/7/67 حداقل 6 ماه پيوسته و يا 9 ماه ناپيوسته علاوه بر ميزان موظفي شركت در عمليات به صورت داوطلبانه در خطوط مقدم حضور داشته‌اند، با تاييد بالاترين مقام هر يك از نيروهاي مسلح (ستاد ارتش جمهوري اسلامي ايران، ستاد كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، نيروي انتظامي، وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و ستاد كل نيروهاي مسلح) مي‌توانند از مزاياي اين قانون استفاده نمايند. اين قبيل افراد مي‌توانند ابتدا به واحدهاي تابعه مراجعه و فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان در آزمون مربوط را تكميل نمايند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد كل نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران مورد تاييد نهايي قرار گيرد. اين قبيل داوطلبان لازم است بند مربوط به سهميه خود را در تقاضانامه ثبت‌نامي علامتگذاري و نسبت به درج كد 12 رقمي پيگيري در محل مربوط اقدام نمايند.
تذکر مهم:
1) جانباران با درصد جانبازی حداقل 25% و آزادگان در صورت دارا بودن مدت حضور در جبهه، به ارگان ذیربط (سپاه پاسداران یا وزارت جهاد کشاورزی) مراجعه و با ارایه کارت جانبازی و آزادگی، فرم مخصوص استفاده از مدت حضور در جبهه را تکمیل نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت¬نام، توسط سپاه پاسداران (نیروی مقاومت بسیج) و يا وزارت جهاد كشاورزي مورد تایید نهایی قرار گیرد و در گزینش نهایی به مدت جبهه معادل شده با درصد جانبازی و مدت اسارت اضافه گردد.
2) براساس تبصره 2 ماده 10 آیین¬نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه¬ها و موسسات آموزش عالی مصوب 18/2/1368 هیات محترم وزیران و قانون اصلاح قانون مذکور مصوب 11/9/71 مجلس محترم شورای اسلامی، داوطلبانی که از سال 1368 به بعد یک نوبت با سهمیه رزمندگان در آزمون¬های ورودی پذیرفته¬ شده¬اند، در صورتی که دارای حداقل مدت 12 ماه حضور داوطلبانه در جبهه¬های نبرد حق علیه باطل باشند می¬توانند در این آزمون با سهمیه رزمندگان شرکت نمایند. در غیر این صورت حق استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون دوره¬های مهندسي فناوري و كارشناسي حرفه‌اي ارشد سال 1392 را نخواهند داشت.
تبصره 1: آن دسته از داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان یک‌بار در دوره کاردانی و سپس در دوره کارشناسی ناپیوسته پذیرفته¬ شده¬اند، در صورتی که دارای حداقل مدت 18 ماه حضور داوطلبانه در جبهه¬های نبرد حق علیه باطل باشند، می¬توانند در این آزمون با سهمیه رزمندگان شرکت نمایند.
تبصره 2: داوطلبان واجد شرايط که با استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون دوره‌هاي مهندسي فناوري ارشد سال 1391 شركت كرده‌اند لازم است براي استفاده از سهميه رزمندگان در اين آزمون طبق توضيحات فوق عمل نمايند. ضمنا كليه داوطلبان شاهد و ايثارگر در اين آزمون در سهميه رزمندگان گزينش مي‌گردند.
3- مواد آزمون و ضرايب آن‌ها:
الف) آزمون اختصاصی به منظور تعیین میزان آشنایی داوطلبان با پایه¬های اساسی و اصولی هر رشته، مطابق جدول شماره (2)مندرج در دفترچه راهنما برگزار می¬شود.
ب) سطح سوالات آزمون اختصاصی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ¬التحصیل دوره کارشناسی در هر رشته، مطابق فهرست برنامه¬های مصوب شورای برنامه¬ریزی آموزشي و درسي دانشگاه جامع علمي-كاربردي مي‌باشد.
4- ثبت¬نام:
هر داوطلب می¬تواند در یکی از کدرشته¬های امتحانی، ثبت¬نام و در آزمون مربوط شرکت نماید.
کلیه فارغ¬¬التحصیلان دوره¬های کارشناسی مورد تایید می¬توانند در آزمون دوره‌هاي مهندسي فناوري و كارشناسي حرفه‌اي ارشد دانشگاه جامع علمی ‌ـ ‌کاربردی
سال 1392 در رشته‌های مرتبط با رشته كارشناسي خود در يكي از گروه‌هاي صنعت، کشاورزي و مديريت و خدمات اجتماعي ثبت¬نام نمايند. تحصیل در دوره‌هاي مهندسي فناوري و كارشناسي حرفه‌اي ارشد منوط به قبولی در آزمون ورودی و گذراندن مصاحبه حضوري می¬باشد.
تذكرات مهم:
 مندرجات فرم تقاضانامه بايد دقيق و صادقانه تكميل شود.
 مسئوليت صحت كليه مندرجات تكميل شده (مندرجات فرم تقاضانامه) به عهده داوطلب خواهد بود.
 در مندرجات فرم تقاضانامه هيچ نوع تغييري بعدا نمي‌توان داد. بنابراين داوطلب بايد در زمان تكميل اطلاعات تقاضانامه نهايت دقت را به‌كار گيرد.
 هر موقع مشخص شود كه داوطلب حقايق را كتمان نموده يا واجد يكي از شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما نمي‌باشد، در هر مرحله‌اي از آزمون (ثبت‌نام، شركت در آزمون، پذيرفته‌شدن، حين تحصيل در دانشگاه و ...) محروم خواهد شد.
1-4) تکالیف داوطلب و مراحل ثبت‌نام اينترنتي:
داوطلب شرکت در آزمون باید یکایک اقدامات زیر را به موقع و در مهلت مقرر انجام دهد:
الف) مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org
ب) دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور.
پ) با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام در اين روش به صورت اينترنتي انجام مي‌شود، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آن‌ها فعال مي‌باشد، با مراجعه به سايت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 000/178 (يكصد و هفتاد و هشت هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون يك كد رشته امتحاني، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند.
ت) آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز براي ثبت‌نام.
2-4) مدارك لازم براي ثبت‌نام و شركت در آزمون:
1) فايل عكس اسكن شده: داوطلب بايد يك قطعه عكس پرسنلي خود را با مشخصات ذكر شده در سايت اين سازمان (300 × 220 پيكسل) اسكن نموده و فايل آن را براي ارسال از طريق برنامه ثبت‌نام اينترنتي آماده نمايد.
تبصره: عكس خواهران بايد با حجاب و صورت كامل آنان مشخص باشد.
2) آن دسته از داوطلباني كه نابينا يا كم‌بينا، ناشنوا يا كم‌شنوا و يا معلول جسمي حركتي مي‌باشند لازم است فرم مخصوص وضعيت خود را از سرپرست مركز پذيرش و هماهنگي (براي داوطلبان ساكن تهران) يا معاونت توانبخشي بهزيستي استان ذيربط دريافت و ضمن نگهداري تصوير آن نزد خود، اصل آن را حداكثر تا تاريخ 22/9/1391 به آدرس تهران: صندوق پستي: 1365-15875 سازمان سنجش آموزش كشور ارسال و در تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي بر حسب مورد بند مربوط را علامتگذاري نمايد.
3) اصل فرم تكميل شده (فرم شماره 2) براي دانشجويان سال آخر دوره كارشناسي كه حداكثر تا تاريخ 31/6/1392 فارغ‌التحصيل خواهند شد. اين دسته از داوطلبان بايد فرم مخصوص (فرم شماره 2) مندرج در صفحه 21 دفترچه راهنما را تكميل و فرم تكميل شده را به تاييد موسسه آموزش عالي محل فارغ‌التحصيلي برسانند و پس از تطبيق با معدل مندرج در كارت ورود به جلسه و در صورت داشتن مغايرت معدل طبق اطلاعات ارايه شده در سايت سازمان اقدام نمايند. ضمنا لازم است تصوير فرم مذكور را حداقل به مدت يك‌سال نزد خود نگهداري نموده و در فرم تقاضانامه ثبت‌نام نيز ميانگين واحدهاي گذرانده شده تا پايان نيم‌سال اول تحصيلي (تاریخ 30/11/91) خود را در قسمت مربوط درج نمايند.
4) اصل فرم تكميل شده استفاده از سهميه شاغل. تصوير اين فرم مي‌بايست در روز آزمون به نماينده سازمان سنجش آموزش كشور تحويل گردد.
3-4) تاریخ ثبت¬نام، توزيع كارت و برگزاري آزمون:
 ثبت¬نام آزمون دوره‌هاي مهندسي فناوري و كارشناسي حرفه‌اي ارشد دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي سال 1392 از روز چهارشنبه مورخ 8/9/91 آغاز و در روز جمعه مورخ 17/9/91 پایان می¬پذیرد.
 تاريخ پرينت و دريافت كارت ورود به جلسه از طريق سايت سازمان طي اطلاعيه‌اي كه در روز دوشنبه 7/12/91 در نشريه پيك سنجش و سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org منتشر خواهد شد، به اطلاع داوطلبان خواهد رسيد.
 آزمون دوره‌هاي مهندسي فناوري و كارشناسي حرفه‌اي ارشد دانشگاه جامع علمی- کاربردی سال 1392 در روز جمعه مورخ11/12/91 برگزار خواهد شد.
 محل برگزاري آزمون متعاقبا توسط سازمان سنجش آموزش كشور اعلام خواهد شد.
5- روش گزینش دانشجو:
گزینش دانشجو در هر یک از رشته¬های امتحانی براساس نمره كل آزمون، اعمال 20% معدل كل مقطع كارشناسي، نتيجه مصاحبه حضوري و با توجه به صلاحيت‌هاي عمومي داوطلبان، بومي بودن و سهميه رزمندگان و براساس مصوبات مربوط صورت مي‌گيرد.
ميزان ظرفيت اختصاص‌يافته در هر كدرشته‌محل براي داوطلبان رزمنده به ميزان 20%، به‌شرط كسب 80% حد نصاب گزينش آزاد (سهميه غير رزمندگان) خواهد بود.
تذكر مهم: پذيرش در كليه کد رشته¬های امتحانی به‌صورت نيمه‌متمركز و داراي مصاحبه حضوري است.
يادداشت‌:
1- هرگونه ‌تغييري‌ از طريق‌ نشريه‌ پيك‌ سنجش ‌(هفته‌نامه خبري‌ و اطلاع‌رساني‌ سازمان‌ سنجش‌)، سايت سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org و در صورت‌ لزوم‌ از طريق رسانه‌هاي‌گروهي ‌اعلام ‌خواهد شد.
2- درصورت‌ لزوم‌ داوطلب¬ مي‌تواند‌ با شماره‌ تلفن¬هاي 9- 88923595‌ - 021 و يا صندوق‌ پستي ‌1365- 15875 با دفتر روابط عمومي ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور تماس‌ گرفته ويا از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي (غيرحضوري) سازمان سنجش آموزش كشور اقدام نمايند.